Betlehemsko svjetlo
Datum objave: 13. prosinca 2023.

Betlehemsko svjetlo mira stiglo u našu školu

Mladi izviđači, članovi Udruge izviđača porječana “Mihaljevica” Slavonski Šamac, donijeli su Betlehemsko svjetlo mira u našu školu. Cilj je ove akcije promoviranje mira i duhovnih vrijednosti među djecom i mladima, a naši je izviđači provode od 2004. godine.

Inicijativa je pokrenuta u Austriji 1986. godine u sklopu dobrotvorne misije za djecu s teškoćama te se proširila dalje po svijetu. Na prvu nedjelju došašća jedan predstavnik austrijskih izviđača u špilji Kristova rođenja u Betlehemu pali svjetlo te ga nosi u Beč, odakle ga predstavnici ostalih zemalja nose u svoje zemlje. Ove su ga godine naši izviđači preuzeli u Linzu u Austriji te ga donijeli u zagrebačku katedralu, odakle se proširilo po ostalim gradovima te stiglo naposljetku i u našu školu.