Datum objave: 7. studenoga 2022.

Dabar natjecanje u našoj školi

Danas je troje učenika naše škole, Mihael Ćosić, Nikolina Parađiković i David Pavelić, sudjelovalo u online natjecanju pod nazivom Dabar.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a.

Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, mogu se rješavati i bez informatičkog predznanja.

Učenicima želimo puno uspjeha, ali prije svega dobru zabavu!