Datum objave: 26. siječnja 2024.

Hakuna Matata

Za vrijeme adventa provedena je dobrotvorna akcija gdje je dio ostvarenog prihoda išao za kupnju čokoladica Hakuna Matata kao pomoć djeci Afrike. Ovu su akciju provele učiteljice razredne nastave Marika Lešić, Cecilija Jakić, Danijela Matan i Vesna Tubaković.

Čokolade Hakuna Matata kreirao je učitelj geografije Dejan Nemčić na poticaj Petra Gatarića, predsjednika Udruge osoba s invaliditetom u Križevcima koja je osnivač čokolaterije Hedona. Dizajn za omot čokolade kreirala je djevojčica iz Samobora Ema Dujmović u dobi od samo 10 godina.

Prihod od prodaje čokolada ide za projekt prof. Dejana Nemčića “Afrika, možemo zajedno” kroz koji se financira kupnja cjepiva protiv malarije te školskog pribora. Čokolada se može kupiti u Crotaste – Kuća hrvatske hrane, promotivno-prodajni centar, u dućanu Muzeja čokolade, te na web stranici Čokolaterije Hedona.