Bizovac
Datum objave: 26. svibnja 2024.

Preko slavonskih dvoraca do kupanja u Bizovcu

Učenici predmetne nastave 17.5.2024. posjetili su drevne bisere naše Slavonije. U ranim jutarnjim satima su krenuli prema Valpovu, gdje su obišli dvorac Norman-Prandau, jedan od najvećih i najstarijih dvoraca u Slavoniji. Bilo je zanimljivo čuti i vidjeti kako su živjele velikaške obitelji davne prošlosti.

Nakon Valpova, put nas je odveo u Donji Miholjac, gradić na granici sa susjednom Mađarskom, poznatom po dvorcu veleposlaničke obitelji Mailath. Učenicima se jako svidjela unutrašnjost dvorca koja je odisala engleskim utjecajem te je lako bilo zamisliti život onoga doba.

Ono čemu su se najviše veselili, čekalo nas je na kraju puta. Ručak i kupanje u Vodenom svijetu Bizovačkih toplica za učenike je bio najbolji dio dana.

U večernjim satima, umorni, ali zadovoljni izletom, vratili smo se svojim domovima.