Datum objave: 13. prosinca 2023.

Projekt “Posjet učenika osmih razreda Karlovcu”

U sklopu projekta Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, učenici 8. razreda su, u pratnji učiteljice povijesti Katarine Krajnović-Gonzurek i razrednice Nikoline Paun, posjetili Karlovac.

U ranim jutarnjim satima autobusom su krenuli u Karlovac. Tamo su ih dočekali voditelji Muzeja Domovinskog rata. Poslušali su predavanje o Domovinskom ratu te obišli sam muzej. Nakon toga su išli na organizirani ručak. U slatkovodnom akvariju Aquatika saznali su brojne zanimljivosti o slatkovodnim ribama te ih imali priliku vidjeti uživo. U Starom gradu Dubovcu naučili su ponešto o samom gradu Karlovcu, njegovom povijesnom, gospodarskom i vojnom značaju kroz povijest. S vrha brda pružao se pogled na cijeli grad.

Obogaćeni novim iskustvima i znanjima, u večernjim satima uputili su se kući.