Projekt „Učimo govoriti srcem“ koji je proveden u 6. razredu usmjeren je na razvoj komunikacijskih i socioemocionalnih vještina djece kroz radionice temeljene na načelima nenasilne komunikacije. Tijekom provedbe održane su interaktivne radionice o asertivnoj komunikaciji, koristeći metaforu jezika zmije i jezika žirafe. Sudionici su kroz različite aktivnosti, igre uloga i razgovore učili prepoznavati razliku između komunikacije koja osuđuje, kritizira i povređuje (jezik zmije) te komunikacije koja se temelji na empatiji, poštovanju, iskrenom izražavanju osjećaja i potreba (jezik žirafe).

Provedene aktivnosti doprinijele su razvijanju kulture dijaloga, međusobnog uvažavanja i mirnog rješavanja sukoba. Sudionici su su potaknuti na primjenu naučenih komunikacijskih vještina u svakodnevnom životu i radu.
Projekt je pridonio jačanju socijalnih kompetencija, razvoju empatije i stvaranju pozitivnog okruženja u kojem se potiče otvorena, odgovorna i nenasilna komunikacija.
