Datum objave: 15. lipnja 2022.

Učeniku Luki Parađikoviću vrijedno priznanje

Učenik sedmoga razreda naše škole Luka Parađiković jučer je sudjelovao na izložbi učeničkih radova policijskog projekta naziva "Djeca su naša radost" koja se održala u Osnovnoj školi Ivan Meštrović u Vrpolju. Ocjenjivanje i odabir najboljih radova bio je izazovan jer su u konkurenciji bila čak 82 likovna i 4 literarna rada. Lukin rad bio je jedan od pet nagrađenih te mu ovim putem čestitamo na ovom vrijednom priznanju. Nagrade je uručio predsjednik udruge pčelara Zrinski Damir Šajnović kao partner u ovom projektu zajedno s Policijskom upravom brodsko posavskom.

Otvorenje izložbe upriličeno je u Osnovnoj školi „Ivan Meštrović“ u Vrpolju, na kojoj su osim učenika i ravnatelja škole prisustvovali i načelnik općine, predstavnici Udruge pčelara Zrinski, ravnateljica spomen-galerije „Ivan Meštrović“ i predstavnici Policijske uprave brodsko-posavske.

Nakon otvorenja izložbe učeničkih radova, prisutnima se prigodno obratio Mirko Čorak koji je upoznao prisutne o ideji ovoga projekta koji traje više od dvije godine. Također se obratila i ravnateljica spomen-galerije „Ivan Meštrović“ Suzana Bilić Vardić, koja je naglasila važnost ovakvih projekata i animiranja djece u bavljenju izvannastavnim aktivnostima, i kako se metaforički izrazila: pčele i djeca su slični, bez i jednih i drugih nema budućnosti“!.

Kako je već ranije predviđeno u sklopu ovog projekta su i dječje radionice u kojima su djeca izrazila svoje literarne i likovne aktivnosti vezane uz pčelarstvo, te je ocjenjivanje i odabir najboljih radova bio izazovan jer je u konkurenciji bilo 82 likovna i četiri literarna rada, od kojih je nagrađeno četiri likovna i jedan literarni rad. Predsjednik udruge pčelara Zrinski gospodin Damir Šajnović je prigodno uručio nagrade učenicima.

Spomenuti projekt se provodio u osnovnim školama na postajnom području Ispostave Vrpolje, uz aktivno sudjelovanje malih pčelara iz pčelarske sekcije „Pčela“, iz Osnovne škole Ivan Filipović iz Velike Kopanice