Datum objave: 12. prosinca 2023.

Večer matematike

“Pokretač matematike nije zaključivanje nego mašta”.

matematičar i logičar Augustus de Morgan

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematike održava se od 2013. godine. 2022. godine Večer matematike pokazala se iznimno uspješna s preko 111 800 sudionika iz 860 dječjih vrtića, osnovnih škola te srednjih škola iz cijele Republike Hrvatske. Manifestaciji su se pridružile i neke škole izvan Hrvatske.

U našoj školi Večer matematike održana je 11. prosinca 2023. godine. Sudjelovali su učenici i razredne i predmetne nastave i jako su lijepo reagirali na ovakvu zabavnu matematiku te većina čeka iduću Večer matematike.

Razredna nastava

Predmetna nastava

Osim ove aktivnosti učenici predmetne nastave mogli su od početka Adventa rješavati zadatke iz matematičkog adventskog kalendara i osvajati slatkiše i nagrade u obliku pluseva za zalaganje i ocjena.